ברכת ראש הממשלה בנימין נתניהו לכנס ה-27 לדיני ממונות במשפט העברי

אנשי עמותת הליכות עם ישראל. משתתפי הכנס. ידידיי היקרים.

ברכות חמות לרגל הכנס השנתי שאתם מקיימים בירושלים. במטרה לבסס את מעמד המשפט העברי ולהשריש את ערכיו בעמנו.

אני מוקיר את פעילותו רבת-השנים של ראש ארגון 'הליכות עם ישראל', הרב ד"ר רצון ערוסי, שמשקיע זמן ניכר בחיזוק בתי-הדין לממונות במדינת ישראל. בתי-דין אלו יונקים את סמכותם ממורשת המשפט העברי לדורותיו. ומתקיימים בהם דיונים חשובים בעלי תוקף משפטי בסכסוכים ממוניים. יש בכך כדי לשרת ציבורים רחבים שהמשתייכים אליהם רוחשים כבוד למשפט העברי.

אנו נאים בהיותנו מדינת חוק ומשפט. שלזכותה נזקפים הישגים יוצאי דופן ב-70 שנות התקומה. בתי-הדין לממונות שפועלים לצד מערכת המשפט הממלכתית במדינה מוסיפים נדבכים לבניין המשפט בכללו. הם מסייעים לקדם בוררויות מוסכמות ולהקל את העומס בערכאות השיפוטיות. באוזנינו מהדהדים דברי הנביא ישעיהו: "ציון במשפט תפדה ושביה בצדקה".

הכנס השנתי העולמי שעמותת ׳הליכות עם ישראל׳ מקיימת מוקדש הפעם לנושא ׳ההפגנות במרחב הציבורי והאחריות המשפטית להן'. החופש להפגין במסגרת חופש הביטוי וההתארגנות - הוא ערך יסוד במשטר דמוקרטי, תוך הקפדה על מידתיות ואיזון. עוד בזמנים קדומים ערכו בני ישראל 'הפגנות' אל מול משה רבנו. מסתבר שמסורת זו מוסיפה להתקיים בהתאמה לזמנים המשתנים ולנסיבות המתחלפות.

אני מאחל לכם הצלחה במשימתכם לשזור את ערכי המשפט העברי בתורת המשפט של מדינת ישראל. ואני בטוח שהכנס ה־27 לדיני ממונות יניב תובנות חשובות.

יישר כוחכם.
בנימין נתניהו

תאריך: 
07/02/18 כ"ב שבט התשע"ח
x

Audio Playlist