דילוג לתוכן העיקרי

מי אחראי בתשלום הנזק המתפללים או המתנדב

אחד ממתפללי ביהכ"נ התנדב מעצמו ועל דעתו  לנקות את המאוורר שהיה מכוסה באבק, פירק את המאוורר מהקיר הוציאו החוצה ומסיבה כלשהיא הניחו שם והלך לביתו, המאוורר נעלם, הגבאי והמתפללים כועסים ושואלים מי אחראי לתשלום הנזק, המתפללים או המתנדב שלא השלים מלאכתו?

עץ פרי שגדל במרפסת+אדם בתום לב שקטף תפוזים

1 עץ פרי שגדל במרפסת בית בקומה גבוהה. האם דינו לאכילה תרומות ומעשרות כעץ הגדל בגינה רגילה?

2 אדם בתום לב קטף תפוזים מגינה והסביר לבעל הגינה שהשנה שנת שמיטה והפירות הפקר ומותר. לקחם לביתו עישרם בירך ואכל. משנודע לו שהתפוזים עדיין לא הפקר, איך עליו לנהוג כלפי בעל הגינה ובתפוזים שנותרו בביתו ?

שכנים

השכן מעלי בנה חדר העמודים של ברזל.לצערי בנה את זה באופן שכשאני באתי לבנות מתחתיו,העמודים של הברזל שלו הקטינו את גודל החדר שרציתי לבנות, אבל כדי למנוע מריבה ,לא דרשתי ממנו להזיז את עמודים שלו לצדדים כדי שהחדר שלי יגיע לגודל של החדר שהוא בנה מעלי, בכל אופן כאשר התחלתי לבנות תוך כדי שימוש בעמודים שלו אמר לי אין בעיה שתשתמש בעמודים שלי ואל תשלם לי,רק תבדוק עם מהנדס שזה בסדר.מהנדס ברק בניתי והכל היה בסדר. והנה לאחר זמן פתאום בה בדרישה אשלם לו על השימוש בעמודים 1.האם אני צריך לשלם לו. 2. לא אכפת לי גם היום לשים עמודים שלי ,בלי להזדקק לו,כיון שמה שעבר שנשלם מוגזם בעליל

Subscribe to הרה"ג רצון ערוסי