השקייה בשמיטה
שאלה
אני מעוניין לתכנת מחשב השקייה לפני השמיטה שישקה באופן סדיר ורגיל השקייה שתאפשר המשך שגשוג (ולא רק מניעת ייבוש הצמחייה ) בלי שאצטרך לבדוק כל צמח האם הוא עומד ל"התעלף" ואז להשקותו. האם "פותקין מים לגנה ערב שבת עם חשיכה " יסייע בדבר?
תשובה
מבחינה עקרונית מותר. מבחינה מעשית יש היום תכנות ממוחשב שמפעיל אוטומטית את ההשקיה לפי צורך הצמחים, ובהתאם לנסיבות האקלימיות המשתנות, ויש להתקין מכשיר זה מערב שביעית.