מופעי הערום - חופש ביטוי או פגיעה בכבוד האשה ובערכי האומה?

כיצד צריכה להיות התגובה לנוכח העובדה שבמדינת ישראל, מדינת העם היהודי, דורשים במפגיע להציג הצגת עירום מלא תוך כדי זכיה או דרישה לזכות בתקצוב ציבורי מלא ותוך כדי ביזוי של שרת התרבות הגיבורה מירי רגב, אשר אומרת בשם העם היהודי, בשם אבות אבותיו, לא בשבלינו הצגת עירום, ולא אתן תקציב עבור הצגת עירום.

ראו כיצד במקום לחזקה ולאמצה רצו לקראתה בשריקות בוז. ולא עוד, מגדילים אנשי התקשורת ועטים על כל מיני מרואיינים ואומרים הרי זו אמנות, ומדוע יש לפגוע בחופש האמנות? ויש מהמרואיינים הדתיים שהם ברוך השם באמת בעלי לשון לימודים ויראי שמים ברוב המקרים, משום מה במקרה הזה הם מתקפלים ואומרים זו זכותה כשרה לקבוע למי לתת או למי לא לתת על פי כלל הערכים שהיא מאמינה בו במקום לחזק את העמדה המוסרית של עם ישראל נגד תופעות אלו. בעוד שהיו צריכים לומר, באופן חד וחלק, היהדות נגד עירום!

היהדות נגד עירום!

"ואת ערם ועריה" זה ביטוי שלילי ביותר. העירום גורם להרבה מפגעים. ראשית לכל זה פוגע בכבוד האישה עצמה שבמקום שיתייחסו אל האישה מכוח אישיותה, הרי מציגים את האישה כמוקד של משיכה מכוח נשיותה ולא מכוח אישיותה. אוי לאותה בושה, אוי לאותה כלימה במיוחד לדור שמתיימר שהוא נותן כבוד לנשים, שהוא דואג לכבוד האדם. האם זהו כבודה של האישה? אשר יש להפגין את צורתה הנשית כדי למשוך בני אדם?

ללמוד מדברי הנביאים לדור המתירנות

למרות שבד"כ אנחנו נמנים מבין המתונים ואנחנו מאמינים בקרוב לבבות, ונמשיך לפעול בקרוב לבבות, בדרכי נועם ובאהבה. אבל לנוכח המתקפה התקשורתית נגד שרת התרבות, אזי צריך לומר שהתגובה ההולמת היא שעלינו לדעת שכבר היו דברים מעולם. השמיעו לציבור את דברי ישעיהו הנביא בפרק ה לאחר שהוא מתאר מה היתה הציפיה האלוהית מעם ישראל.

אָשִׁירָה נָּא לִידִידִי, שִׁירַת דּוֹדִי לְכַרְמוֹ: כֶּרֶם הָיָה לִידִידִי, בְּקֶרֶן בֶּן-שָׁמֶן:

הקדוש ברוך הוא טיפח את עם ישראל כמו כרם כעם יהודי, עם ערכי, עם נבחר.

וַיְעַזְּקֵהוּ וַיְסַקְּלֵהוּ, וַיִּטָּעֵהוּ שֹׂרֵק, וַיִּבֶן מִגְדָּל בְּתוֹכוֹ, וְגַם-יֶקֶב חָצֵב בּוֹ;

נתן לנו תורה, קידש לנו את אותם ערכים נפלאים, לא תגנוב, לא תנאף, לא תחמוד, לא תרצח, שמור את יום השבת לקדשו, כבד את אביך ואת אמך. לא תיקום, לא תיתור, לא תשנא את אחיך בלבבך. ערכים נפלאים.

והנה, חס ושלום כבר בזמן ישעיהו הוא רואה חבורה של בעלי כוח אשר הופכים את העם היהודי לעם מושחת והוא זועק כנגד הללו.

הוֹי מַגִּיעֵי בַיִת בְּבַיִת שָׂדֶה בְשָׂדֶה יַקְרִיבוּ עַד אֶפֶס מָקוֹם וְהוּשַׁבְתֶּם לְבַדְּכֶם בְּקֶרֶב הָאָרֶץ:

משתלטים על הנכסים של העניים, משיגי גבול, מרכזים כוחות ממוניים לטייקונים וכיוצ"ב.

הנביא זועק כנגד הללו אשר מבלים בדיסקוטקים, בנשפים, בשכרות, בהוללות. 

הוֹי מַשְׁכִּימֵי בַבֹּקֶר שֵׁכָר יִרְדֹּפוּ מְאַחֲרֵי בַנֶּשֶׁף יַיִן יַדְלִיקֵם: וְהָיָה כִנּוֹר וָנֶבֶל תֹּף וְחָלִיל וָיַיִן מִשְׁתֵּיהֶם וְאֵת פֹּעַל ה' לֹא יַבִּיטוּ וּמַעֲשֵׂה יָדָיו לֹא רָאוּ:

הנביא ממשיך ומדבר באופן ישיר לאותם אנשים אשר ממש שוברים את סולם הערכים היהודי.

הוֹי הָאֹמְרִים לָרַע טוֹב וְלַטּוֹב רָע שָׂמִים חֹשֶׁךְ לְאוֹר וְאוֹר לְחֹשֶׁךְ שָׂמִים מַר לְמָתוֹק וּמָתוֹק לְמָר:
הוֹי חֲכָמִים בְּעֵינֵיהֶם וְנֶגֶד פְּנֵיהֶם נְבֹנִים:
הוֹי גִּבּוֹרִים לִשְׁתּוֹת יָיִן וְאַנְשֵׁי חַיִל לִמְסֹךְ שֵׁכָר:
מַצְדִּיקֵי רָשָׁע עֵקֶב שֹׁחַד וְצִדְקַת צַדִּיקִים יָסִירוּ מִמֶּנּוּ:

הנה תגובה נבואית יהודית אמיתית, שבני אדם אלו חושבים את עצמם לחכמים. חושבים שהם מחדשים ונאורים, הם לא ידעו שכך התנהגו דור המבול שבלבלו בין המינים. שפגעו בצניעות. שפגעו בכל הערכים וניסו לחדש אנושות באופן אשר הכל מותר לה.
ראו לאן הגיע דור המבול לבלבול הערכים, להשתחתת העולם.

באנו למדינת ישראל כדי לחדש בה את הערכים היהודיים

אנחנו העם היהודי, באנו למדינת ישראל, מדינת היהודים כדי לחדש את הערכים היהודיים שברוך ה' הרבה מהם נקלטו אצל אומות העולם. זה לא נכון לחשוב שזו רק תגובה יהודית.

אני בטוח שהחברה הישראלית השקטה ברובה המכריע, אילו היו נשאלים, היו דוחים את המופע הזה.
האם היו מסכימים שילכו ברחובות נודיסטים עירומים? לצערנו נראה כי עוד יגיע הזמן שמכוח בג"צ יאמרו שזה מותר להם לעשות את הדברים האלה.

אני בטוח שזו התגובה בחברה הישראלית שאיננה באה לידי ביטוי, זו התגובה שרבים מהחברה האנושית שלא באה לידי ביטוי. והמיעוט הקולני אשר השתלט על התקשורת הוא אשר מציג את הטוב לרע, ואת הרע לטוב, ואת האור לחושך, ואת החושך לאור. ממש מציבים סולם ערכים חדש.

כדאי ומן הראוי שממשלת ישראל אכן באמת תגדיר סולם ערכים יהודי יהדותי מגיל אפס. שאם לא כן, השירה הנוקבת הזאת, אשירה נא לידידי שירת דודי לכרמו, איפה? איפה הנבחרות היהודית? הנבחרות היהודית היא לא בדם הזורם בעורקיו כי אין לו דם אחר, אלא הנבחרות היהודית וסולם הערכים היהודי, שרבים מהאנושות אימצו אותו.

זו חובה ומשימה לאומית, לממשלת ישראל ולחברה הישראלית בכל דור ודור, לחדש ימינו כקדם, לשוב להיות ממלכת כהנים וגוי קדוש, אור לעצמנו ואור לגויים.

תאריך: 
04/06/17 י' סיון התשע"ז
x

Audio Playlist