פרס יקיר עולם התורה למו"ר הרה"ג רצון ערוסי שליט"א

פורסם לראשונה באתר ערוץ 7 הענקת עיטורים ליקירי עולם התורה ששת הרבנים מקבלי העיטור: הרב יעקב אריאל, הרב דב ביגון, הרב אליעזר מלמד, הרב רצון ערוסי, הרב חיים דוד קובלסקי והרב צבי שכטר. ששת הרבנים קיבלו את העיטורים במהלך "עצרת עולם התורה" שנערכה הערב (ראשון) במלון לאונרדו פלאזה בירושלים, במעמד הרבנים הראשים לישראל, סגן שר הדתות הרב אלי בן דהן ויו"ר ארגון בתי הכנסת והקהילות האורתודוקסיות, אליעזר שפר.

בהענקת הפרס נאמר: "על שנים של רבנות העיר קרית אונו, על הפצת תורה בכתב ובעל פה, על הקמת ארגון הליכות עם ישראל, ועל תרומתו העצומה להחדרת החשיבות של  משפט התורה על ידי מאמרים,  כנסים והקמת בתי דין  לממונות. על כל זאת באנו על החתום ירושלים עיר הקודש יג' בטבת תשע"ח".

במהלך העצרת התנהל דיון חי וסוער בנושאים אקטואליים רבים ומגוונים. בין השאלות שהתמודדו עִמּן משתתפי הפאנל, היו בדבר מיקומו של תלמוד התורה אצל בוגרי הישיבה ובעלי הבתים בישראל, וכן על אופן ההתמודדות עם תופעת קהילות רבות בארץ המתנהלות על ידי ועד, ללא הדרכה תורנית של דמות רבנית קרובה ואינטימית.

בפאנל, קרא הרה"ג חיים סבתו שליט"א לפעול ולעשות. לא לדבר. אלא להוציא תוכניות מהכח אל הפועל על מנת שדברים יקרמו עור וגידים, ויפה שעה אחת קודם. הרב סבתו תיאר את תהליך הקמת מפעל הרמב"ם היומי, בו הגיעו אליו יזמי המפעל, בנו תכנית ושאלו מתי המועד הנכון להתחיל?  בתשובתו ענה הרב סבתו כי "מתחילים היום!" ואכן למחרת התקיים השיעור הראשון של המפעל, שנושא כיום פירות בכל בעולם פרה ורבה למען השם.

במעמד ההענקה המרגש, נכחו תלמידיו ומשפחתו של מו"ר הרב, ורבנו היה מוקף אור יקרות ואהבה רבה סביב. אנו מאחלים לרב ולנו עוד שנים רבות של עשייה ברוכה, הנהגה בְּרֵיחו כְּהָדָס, לוחמה עיקשת ללא פשרות בָּרֶשֶׁע, על מנת לתכן עולם במלכות שדי.

הייתה זו שעה של קורת רוח רבה, לכל תלמידי הרב, בה זכינו להביט אחורה לכמה רגעים וליהנות מפירות עמלו של הרב, וראינו את ההכרה לו הרב זוכה לא רק מתלמידיו אלא גם מהציבור הכללי בארץ ובעולם.
נאחל למורינו ורבנו שיִכון על ממלכתו בבית הליכות עם ישראל במהרה, שהוא כַּחוֹמר לַצּוּרָה, שהיא מפעלו הרוחני של הרב וליבו ורוחו פועמת בקרבו, והבניין הנ"ל הוא יסוד מוסד לכל מפעליו הרוחניים הברוכים של הרב.

תאריך: 
31/12/17 י"ב טבת התשע"ח
x

Audio Playlist