הרה"ג רצון ערוסי שליט"א בהתייחסות אקטואלית לפרשת בית הספר בעמנואל
![](/files/images/762118-5.jpg)
הרב ערוסי טוען שדווקא בציונות הדתית הוא רואה קרן אור, "כן דווקא אצלנו יש פתיחות, כרב שעורך נישואין רבים, אני רואה שאצלנו יש שידוכין רבים בין העדות וכנראה זה בזכות חינוך נכון". לדעת הרב ערוסי בית המשפט טעה כשהתערב בסוגיה חברתית ולא שיחר לפניהם של הרבנים גדולי התורה, "הרבנים היו צריכים לטפל בזה ולא הרשות השופטת, אני מיצר על כך שהבג"ץ אינו מבין בחינוך ולא מבין שענייני חינוך אסור להפעיל את ייקוב הדין את ההר, היו צריכים לגלגל את העניין לגדולי ישראל, זה לא היה פוגע במעמד הבג"ץ אלא ההפך, לצערי יש לשופטים ראייה משפטית פורמאלית לא פרגמאטית וזה אקטיביזם משפטי במיטבו. מי היה מעלה על דעתו שישלחו על דבר כזה לבית סוהר, יש נידויים ונזיפות אבל לשלוח הורים לבית סוהר, זאת ראייה לא נכונה שמראה שהבג"ץ הוא תלוש".